Gólfesztivált rendezett a Loki az Európa Ligában: DVSC – Skonto Riga 9:2

A DVSC hazai pályán fogadja a lett Skonto Riga együttesét az Európa Liga második fordulójának visszavágóján a Nagyerdei Stadionban. Az első mérkőzésen 2:2-es döntetlen születetett, a Loki tehát kedvezőbb helyzetből várhatja az összecsapást. Kövessétek velünk élőben a találkozót, kollégáink a helyszínen vannak!

A billentyűknél: Lakatos Dóra, Prezenszki Alex és Varga Máté.

Köszönjük a megtisztelő figyelmet! További jó bulizást a Campuson!

92. perc: Véget ért a mérkőzés! A DVSC magabiztos, 9:2-es győzelmet aratott a Skonto ellen, és 11:4-es összesítéssel továbbjutott! A következő ellenfél a Rosenborg vagy a Reykjavik lesz.

90. perc: Kettő perc a hosszabítás. De minek…

Elég eseménytelenül zajlik a meccs vége, a Loki nem feltétlenül akarja már erőltetni a gólszerzést. Az ultrák biztatására az egész stadion felállva ünnepli a csapatot. “Mindenki szurkoljon!”

85. perc: Majdnem! Korhut megy le az alapvonalra, centerezését Szakály kotorja a kapu irányába 2 méterről, ám Pavlovs bravúrral elcsípi a labdát.

Egyetlen kérdés maradt: meglesz a tizedik Loki-gól?

82. perc: Skonto-helyzet, kevéssel ment el a jobb kapufa mellett Lukanyuk lövése.

80. perc: Kovalovs megkapta második sárgáját, mehet zuhanyozni. Bár eddig is áztatta az eső, na mindegy.

LESZAKADT AZ ÉG, MINDENKI MENEKÜL A FEDETT RÉSZEKBE! Az a jó, hogy a sajtópáholy fedett, ennek ellenére az ötödik sor (ahol mi ülünk) is simán beázik, ha megtolja az esőt egy kis szél.

72. perc: Timofejevs sárga lapot kapott, felrúgta Castilliont. A szabadrúgást 18 méterről Tisza vágja fölé.

Ivószünet.

11791636_870227319719381_1591320485_n

70. perc: KILEEENC! Castillion robogott végig a pálya tengelyében egy jó passz után, majd 10 méterről, ballal a kapu jobb oldalába helyezett.

Az ultrák új rigmusa: “Foci kell, nem regisztráció!”

Mindeközben Szarajevóban: Zeljeznicar – Ferencváros 1:0…

65. perc: 8:2! Egy remek jobboldali beadás után Rode fejel a kapuba. A Loki játékosai kezdenek fejben kiengedni, a közönség soraiból füttyszó harsan…

62. perc: Zsidai egy méterről a kapusba lövi a labdát egy szöglet után. Ugyanebben a percben jön a Loki harmadik cseréje: Bódi helyett Dr. Horváth Zsolt a pályán.

Közben az ultrák leveszik fehét pólóikat. Európa legkidolgozottabb felsőtesteit csodálhatjuk.

59. perc: Szépít a Skonto. Gutkovskis. Varga kolléga majd beleőrült a gólszerző nevének leírásába.

58. perc: NYOLC! Jovanovic passzol Bódihoz, aki öt méteren belül hülyét csinált két lett védőből, majd ballal a kapu oldalába lő! 8:0 – ez már több, mint kiütés.

57. perc: Sárga lap, aki kapja: Indraus a Skontóból.

56. perc: Balogh Norbert helyett Castillion a pályán. A holland játékos első meccsét játssza a Nagyerdei Stadionban.

54. perc: Szakály belövi! Panenkát idéző mozdulattal juttatta a labdát a kapuba – 7:0!

53. perc: Tizenegyest kapott a Loki!

Időközben a szél elkezdte befújni az esőt a sajtópáholyba, eléggé megnehezítve a dolgunkat. Reméljük, Varga kollégát nem csapja agyon az áram.

51. perc: Ott a hatodik! Szabadrúgásból jött a beadás, melyet Brkovic kotort a hálóba! DVSC – Skonto 6:0!

Lentről, a fedetlen részekről elindultak felfelé a nézők: elkezdett szemerkélni az eső.

Mindenki esőre készül: a televíziós kollégák már felrakták az esőköpenyt a kamerákra. A villámok pedig egyre hangosabb dörgéssel jönnek. Közeleg a vihar…

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Sajnos az időjárás kezd egyre rosszabbra fordulni, feltámadt a szél és hatalmas villámok is vannak a stadion felett. Reméljük, nem kell félbeszakítani a találkozót.

Félidőben cserélt a Loki: Varga József helyett Zsidai László a pályán.

45+1. perc: Tisza Tibor góllal zárja az első félidőt! Ez a második gólja, a Debrecen így már 5-0-ra vezet. Le is fújta a játékvezető az első játékrészt. Összesítésben 7-2-re megy a Loki.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

Közben durva felhők érkeznek a háttérben, dörgéseket hallani és nagy villámokat is látunk.

42. perc: Karasausks élete cselét adta be az oldalvonalnál, de nem sokat ért vele.

39. perc: Hirtelen megfagyott a levegő a stadionban, de csak az oldalhálót rezegtette meg Butkovskis fejese a szabadrúgás után.

38. perc: Varga kapott sárgát, csúnyán felrúgta az egyik lett játékost.

37. perc: Szakály bal oldali beadását Balogh 6 méterről fölé fejelte.

35. perc: Balogh készítette le Szakálynak, aki nem sokkal bombázott a bal felső mellé.

A Loki-tábor most éppen a sporttörvényt szidja: “Buzi sporttörvény!”

33. perc: Egy debreceni védő lábán felperdült a labda, ami Verpec kapujának a felsőlécén csattant.

32. perc: Hamar megvan Sidibe második gólja. 4-0.

29. perc: Már hárommal vezet a Loki. A gólszerző Ibrahima Sidibe. Balogh beadását passzolta a kapuba közelről.

A hivatalos nézőszám: 8532 fő. Ránézésre kevesebb, de még ez a szám is messze van a félháztól.

27. perc: Kovalovs sárga lapos figyelmeztetésben részesült, Bódit vágta fel.

26. perc: Megvolt a Skonto első helyzete. Verpecz könnyedén fogta a gyenge lövést.

25. perc Ivószünet. A lettek szakmai stábja kissé ingerült.

A szervezett szurkolói csoportok folyamatosan buzdítják a csapatot.

11791606_870199653055481_1367573239_n

20. perc: Tisza 23 méteres lövése kevéssel a jobb kapufa mellett suhant el.

A szurkolók most Komáromi Gábort (közismeretebb nevén Komcsit) éltetik.

17. perc: Nem áll le a Loki, Balogh épphogy lemaradt egy indításról.

16. perc: Annyi helyzet van, hogy nem győzzük frissíteni a cikket. Szakály csúnyán fölé lőtte Jovanic oldalról érkező beadását.

15. perc: Pavlovs megint fölé tolt egy fejest, ismét szöglet. Ez most veszélytelen volt.

14. perc: Hatalmas fölényben látszik a Loki. Korhut beadását Bódi fejelte kapura, kifejelte az egyik Skonto védő.

12. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Balogh Norbert közelről beverte. 2-0-ra vezet a Debrecen.

11. perc: Bódi tört be a jobb oldalról, majd a hosszú sarkot vette célba. Hatalmasat védett a Skonto kapusa, Pavlovs.

9. perc: Sidibe fejelt mellé 6 méterről, a labda néhány centivel kerülte el a kaput.

7. perc: GÓÓÓÓÓÓL! 1-0-ra vezet a Loki. A gólszerző Tisza Tibor.

6. perc: Nem sok fontos esemény történt eddig, az már most látszik, hogy a vendégszurkolók nem fogják megtörni a hazaiak hangját.

11787443_870193273056119_823096184_n

1. perc: A mérkőzés elkezdődött!

0. perc: Köszöntünk mindenkit a 4024 történetének első helyszíni tudósítása alkalmából. Percek vannak már csak hátra a mérkőzésig.

A DVSC játékosai a kezdés előtt kimentek az ultrákhoz, akik erre a meccsre visszatértek a stadionba. Szép gesztus mindkét fél részéről.